Informacje praktyczne dla klientów indywidualnych

 

DOKUMENTY PODRÓŻY LOTNICZEJ

Uczestnicy imprez lotniczych odprawiani są przez internet na podstawie przesłanych danych osobowych z dokumentów, wraz z którymi będą podróżować. Wymagane dane to:

 • dokładne imię i nazwisko
 • data urodzenia
 • obywatelstwo
 • nr, seria oraz rodzaj dokumentu tożsamości
 • data wydania oraz ważności dokumentu.

Wydrukowane karty pokładowe zostaną przesłane na podane adresy korespondencyjne oraz pocztą elektroniczną ok. 7 dni przed imprezą. Uczestnik powinien mieć ze sobą umowę/zgłoszenie imprezy turystycznej.

DOKUMENTY PODRÓŻY AUTOKAROWEJ

Uczestnicy imprez autokarowych zobowiązani są do posiadania ważnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport) podczas trwania imprezy turystycznej. Uczestnik powinien mieć ze sobą umowę/zgłoszenie imprezy turystycznej. W przypadku wyjazdów zagranicznych dzieci muszą posiadać dokument tożsamości honorowany za granicą (tymczasowy dowód osobisty lub paszport).

TRANSPORT LOTNICZY

W przypadku imprez lotniczych transport odbywa się za pomocą tzw. tanich linii lotniczych (Ryanair, Wizzair, Easyjet i in.). W podstawową cenę wyjazdu nie jest wliczony bagaż główny rejestrowany. Istnieje możliwość dokupienia go przy zakładaniu rezerwacji lub w terminie późniejszym, jednak nie później niż na 3 dni przed wylotem (względy organizacyjne).

LIMITY BAGAŻU

Bagaż podręczny – wliczony jest w cenę podstawową wyjazdu. Jego rozmiar i waga definiowane są przez poszczególne linie lotnicze:

 • WIZZAIR – bagaż podręczny, wymiary: 42x32x25 m, waga: nie jest określona
 • RYANAIR – bagaż podręczny, wymiary: 55x40x20 cm, waga: do 10 kg oraz 1 mała torebka o maksymalnych wymiarach 35x20x20 cm
 • EASYJET – bagaż podręczny, wymiary: 56x45x25 cm, waga: nie jest określona
 • TAP Portugal - bagaż podręczny, wymiary: 55x40x20 cm, waga: do 8 kg.

Bagaż główny (rejestrowany) – nie wliczony w cenę podstawową wyjazdu:

 • WIZZAIR – bagaż główny do 32 kg
 • RYANAIR – bagaż główny do 20 kg
 • EASYJET – bagaż główny do 20 kg
 • TAP Portugal – bagaż główny od 23 kg.

TRANSPORT AUTOKAROWY

Imprezy autokarowe realizowane są komfortowymi autokarami spełniającymi wysokie normy bezpieczeństwa. Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń. Waga bagażu głównego nie powinna przekraczać 20 kg/os. Głównym miastem wyjazdowym jest Poznań. Istnieje możliwość dojazdu antenowego z innych miast w Polsce, realizowanym przy minimum 5 osobach. Połączenia antenowe realizowane są samochodem osobowym lub mikrobusem. Anulacja połączenia antenowego nie uprawnia do bezkosztowej anulacji rezerwacji. Podróż samolotem i/lub autokarem wliczona jest w czas trwania imprezy turystycznej. Pierwszy i ostatni dzień są dniami podróży. Podane godziny w rozkładzie jazdy i przelotach są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

ZAKWATEROWANIE

Uczestnicy zakwaterowani są w standardowych pokojach dwuosobowych (chyba że podano inaczej). Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego. Klasyfikacja hoteli podana jest według kategorii obowiązujących w danym kraju.

UBEZPIECZENIE

Podczas trwania imprezy turystycznej uczestnicy objęci są ubezpieczeniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego EUROPA. Stawki ubezpieczenia podane są w Ogólnych warunkach ubezpieczenia w Polsce i na świecie.

INFORMACJE CELNE I WIZOWE

W krajach Unii Europejskiej wymagany jest dowód osobisty (dla obywateli UE) lub paszport. W przypadku planowania dużych zakupów w odwiedzanych krajach prosimy o zapoznanie się z lokalnymi przepisami celnymi. Organizator nie odpowiada za wwożone/wywożone towary, które podlegają opłacie celnej. Po szczegółowe informacje celne, wizowe oraz dotyczące podróżowania do poszczególnych krajów zapraszamy na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Salon Podróży Hemingway

ul. Zielona Dolina 5
64-920 Piła

pon.-pt. 10:00-16:00

tel. 67 353 2000 | tel. kom. 600 13 30 30


Zamówienia grupowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Klienci indywidualni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.